A CSERÉPKÁLYHA KARBANTARTÁSA
A kályhát és a kéményt is rendszeresen ellenőrizni, tisztítani kell! Kérje szakember véleményét, ha kályhájával, vagy kéményével kapcsolatban bizonytalan!
Fontos, hogy mindig száraz keményfával tüzeljen! Ha kátrány szagot érez a kályhában vagy fekete lerakódást lát a tűztérben, kályhaajtón, használjon kéménytisztító fahasábot. Ezzel a lerakódott kátrány átalakítható kőszerű, lekaparható anyaggá.
Az ajtók üvegéről a kormot háztartási vagy speciális kandallóüveg tisztítóval távolíthatja el. Ne használjon karcoló vagy maró anyagokat (zsíroldó). A Máriaüveg (csillámpala) csak száraz ruhával tisztítható, vízzel és vegyianyaggal nem! Ha az ajtó üvegét sűrűn kell tisztítani, nem jó tüzelőanyagot használ, vagy rossz módszerrel fűt! Kérje szakember tanácsát!
A kályhaajtónak légmentesen kell záródnia, különben az átszellőzés idő előtt kihűti a kályhát. Ha az ajtó kereténél a szigetelő zsinór vagy az üveg alatti szigetelése tönkrement, hiányos vagy kikeményedett, egyszerűen, házilag kicserélheti.
Ha a sok nyitogatástól kicsit mozog az ajtó kerete a falazatban, vagy a tűztérben a samott téglák nem állnak stabilan, használjon tűztérjavító cementet. Ha téglák beestek a tűztérbe, nem megy ki a füst a járatokon keresztül, ne használja a kályhát, hívjon szakembert!
A csempék közötti díszítő fuga helyenként kipotyoghat a hőmozgás miatt, ez házilag javítható flexibilis vagy por fugázóval. Ha a fugákon keresztül, vagy a kályha egyéb repedésein keresztül füst szivárog, fekete korom nyomot lát, nem elegendő a fugázás, mert a belső szerkezet károsodott. Feltétlenül vizsgáltassa meg szakemberrel!
Friss hírekért, képekért látogasson el facebook oldalunkra: https://www.facebook.com/OrbanCserepkalyhabolt